UV Baskı Nedir?

UV baskı, promosyon ürünlerin tasarlanmasında sıklıkla kullanılır. Böylece defter, kalem ve kupa gibi pek çok ürünü talepleriniz doğrultusunda kişiselleştirebilirsiniz. Baskı makinesi teknolojisinden yararlanılan bu teknikte, mikro boya tanecikleri istenen nesnenin üzerine yazı ve görüntüleri işler. Boya, UV ışınlar sayesinde 1 saniye kadar kısa bir sürede kurur ve ürünleriniz kullanıma hazır hale gelir. Promosyon ürünlerinizi baskıdan çıkar çıkmaz dağıtıma hazır hale getirebilirsiniz.

UV Baskı Ürünler Nelerdir?

Ev baskı çeşitleri kullanarak UV baskı ürünler elde edebilirsiniz. Metal üzerine, PVC içerikli plakalara, UV baskı için uygun olan tekstil ürünlerine ya da vinil rulolara, düzgün yüzeyli taşlara, cam ve ahşap plakalara bu baskıyı yaptırabilirsiniz. Bu malzemelere benzer pek çok malzemede de bu teknik denenebilir.

UV Baskı Kullanımı Neden Avantajlıdır?

 1. Bu teknikle istenen ürünlerin üzerine görsel ya da yazı eklenirken kalıcı sonuçlar alınır.
 2. Baskının kuruma süresi oldukça kısa olduğu için promosyon ürünleriniz hemen dağıtıma hazır hale gelir.
 3. Yüksek baskı kalitesi sayesinde logonuzu ya da marka bilinirliğinizi promosyon ürünler üzerinde etkili bir şekilde sunabilirsiniz.
 4. Pek çok promosyon ürüne uygun maliyetlerde kalıcı baskılar yapılabilir.
 5. Bu baskı türü esnek ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 6. Düşük sayıda ürün talebinde bulunacaksanız bu teknik daha az maliyet gerektirir.
 7. Güneş ışığına ve farklı hava koşullarına dayanıklı baskı elde edebilirsiniz.
 8. Üretim sürecinde hata oranı diğer baskı tekniklerine göre oldukça düşüktür.
 9. Titiz işçilik gerektirmeyen bu yöntem sayesinde seri üretim yapılabilir.
 10. Uzun rulo baskılar için en etkili çözümler sunar
 11. Hafif girintilere sahip yüzeylerden mükemmel sonuçlar alınır.
 12. Görsel ve yazılar için tam istenilen renkleri elde edebilirsiniz.
 13. Baskıdaki renkler canlılığını ve kalıcılığını uzun süre korur.

Çevre Dostu Bir Baskı Teknolojisi

Bu baskı tekniğinde kalıcı sonuçlar elde etmek için sıcaklıktan yararlanmak yerine LED ışık ya da cıva/kuvartz kullanılır. Özel olarak tasarlanmış yüksek yoğunluğa sahip UV ışık, baskı malzemesi üzerine uygulanırken mürekkebi macun ya da katı halden hemen sıvı hale dönüştürür. Böylece kuruma işlemi hızlı bir şekilde tamamlanır. Mürekkep buharlaşmadığı için çevreye uçucu zararlı maddeler, zehirli gazlar ya da ozon salınımı gerçekleşmez. Bu nedenle baskıda UV ışınlarından yararlanmak çevre dostu bir yaklaşımdır.

Kaliteli Mürekkep Uygulamalarından Yararlanın

Baskıda UV teknolojisi tercih edildiğinde kullanılan mürekkep yüksek kaliteli içerikler barındırır. Parlak yüzeylerde mükemmel bir kalıcılığa sahip mürekkepler pek çok kimyasala, solvente, fiziksel müdahalelere ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Oldukça uzun ömürlü olan bu baskılar, farklı hava koşullarında da zarar görmeden kullanılabilir. Diğer baslı çeşitlerinde özellikle dış mekanlarda renk solması gibi olumsuz durumlarla sıklıkla karşılaşılır. UV ışık teknolojisi sayesinde renkler uzun süre canlılığını korumaya devam eder.

Bu Baskı Türünü Neden Tercih Etmelisiniz?

Dijital baskı teknikleri içerisinde sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında olan UV baskı, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Alanında uzman ekipler tarafından hazırlanan ürünler, uzun süre kaliteli bir kullanım sunar. Bu baskı tekniğinden yararlanırken ürünün m² ölçülerine göre fiyat teklifleri alabilirsiniz. Üretim hızını attıran hızlı kuruma özelliğine sahip bu baskı tekniği, hedef kitlenizin size ulaşmasını kolaylaştırır. En iyi reklam çözümleri için UV yönteminden yararlanabilirsiniz. UV baskı İstanbul’da KC Promosyon ile hizmetinize sunuluyor. Marka bilinirliğinizi arttırmak ve etkili bir reklam seçeneğiyle buluşmak için alanında deneyimli ekibimizden bu baskı tekniğine dair bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Menu